Zprávy z Baumitu

Vylepšené řešení soklu

Nedílnou součástí téměř každé fasády je soklová část, která není o nic méně důležitá, než zbytek fasády. Sokl je nejvíce namáhanou částí zateplovacího systému a právě on je často místem, které rozhoduje o kvalitě provedeného zateplení.
Proto i této části věnujeme velkou pozornost a hledáme inovace, které zajistí vyšší bezpečnost, snadné provedení a lepší tepelnou izolaci pro zvýšení účinku zateplení celého objektu.

 
 

VYSOKÁ MECHANICKÁ ODOLNOST

  • Vhodné do oblasti soklu
  • Dekorativní vzhled
  • I jednobarevné odstíny

Zvýšená vlhkost způsobená zejména odstřikující vodou a v některých případech také neodklizeným sněhem může fasádu dlouhodobě namáhat a ohrozit její funkčnost. Proto přicházíme se systémovou skladbou, která v této oblasti řeší zamezení průsaků vlhkosti do systému ETICS.

Hlavní předností doporučené skladby je extrudovaný polystyren Austrotherm XPS TOP P GK se strukturovaným povrchem a trvale neměnnými parametry i ve vlhkém prostředí, který je určen zejména pro vnější tepelnou izolaci soklu a suterénních stěn. Jeho nízká nasákavost by mezi ostatními izolanty marně hledala konkurenci. Další předností jsou jeho vylepšené tepelněizolační vlastnosti, zvláště u tlouštěk do 10 cm. Použitím pestrobarevné omítky Baumit MosaikTop zvýšíte mechanickou odolnost povrchu. Tato omítka je odolná proti vodě a zároveň paropropustná.

Vylepšené tepelně technické vlastnosti izolačních desek Austrotherm XPS TOP P GK zajistí, že zateplení suterénu a soklu bude přinášet ještě větší energetickou úsporu než doposud.

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi