Zprávy z Baumitu

Svoboda v kreativitě fasády

Doba, kdy vrcholem krásné fasády rodinného domu byl stříkaný a následně škrábaný břízolit je už dávnou minulostí. Dnešní fasády dávají až neuvěřitelný prostor pro kreativitu každého z nás. A vůbec nemáme na mysli pouze její barevný odstín, ale také strukturu a celkovou vizáž.

Poznáme to i z jiných oborů, lidé mají dnes přirozenou tendenci individuálně pojmout věci, ke kterým mají osobní citový vztah a obklopují je v každodenním životě. Příkladem budiž automobil nebo mobilní telefon. Za vším je vlastně lidská touha odlišit se a vložit do věci kousek vlastní osobnosti. Nejinak tomu je i v případě bydlení, a to z pohledu kvalitně zpracovaného interiéru a stejně dokonale provedené fasády, do které můžete vložit vlastní fantazii. Jedná se vlastně o nápaditost bez hranic a přesně tuto svobodu v barvách a strukturách pro Vaše fasády ve svých výrobcích nabízí společnost Baumit.

Omítka s názvem Baumit CreativTop umožňuje neomezené kreativní ztvárnění fasády díky šesti různým zrnitostem, ve kterých se vyrábí a jejichž kombinace, společně 654 dostupnými odstíny pro každou z nich, dá vyniknout individuálním požadavkům každého z nás. Výhodou je, mimo jiné, možnost přímého nanášení na povrch zateplovacích systémů. Pomocí zmíněné omítky je možné na fasádě vytvořit jedinečné struktury a vzory, ať už linkované, kruhové, napodobující dřevo, cihelné zdivo, kamenný obklad nebo beton. Současné kreativní trendy preferují na fasádách právě dřevěné a kamenné struktury s odpovídajícím barevným provedením. Pro zvýraznění struktury fasády lze využít i různé odstíny lazurních nátěrů nebo dodat lesk pomocí nátěrů s metalickým efektem. Takto se stává kreativní fasáda domu jakousi hrou struktur, světel a stínů. Co se týká znečištění fasády, přístup k odstranění biologického napadení je stejný jako u běžných omítek. Takže zažeňte nudu a buďte v projektování maximálně kreativní! Pod to dáme ukázky, viz příloha.

Kompletní přehled kreativních omítek je dostupný v Baumit Creative

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi