Zprávy z Baumitu

Od výzkumu ke zdraví

Žijeme v moderní době 21. století, tedy v době, kdy život okolo nás plyne neuvěřitelnou rychlostí a často velké pracovní vytížení nás doslova nutí zamyslet se, kde a jakým způsobem čerpat pozitivní energii. Hodně času trávíme ve svém domově, a tak vzniká potřeba klást velký důraz na vytvoření podmínek pro příjemné bydlení.

Lidé začínají chápat potřebu aktivního, a přitom zdravého přístupu ke svému životu. Daleko více nyní přemýšlí nad potřebou zlepšit kvalitu svého bytí. Podstatně více času proto věnují sportu, aktivnímu odpočinku, podporují ekologickou dopravu a vysoké nároky začínají klást také na kvalitu svého bydlení. Není divu, vždyť právě v prostředí interiéru tráví lidé až 90 % svého času. Proto jsou například kvalita vzduchu v interiéru a jeho rovnovážná vlhkost důležitými aspekty nejen pro fyzické zdraví, ale i pro psychickou pohodu. Je to i jeden z důvodů, proč významný výrobce stavebních materiálů Baumit přichází s konceptem Zdravého bydlení.

Podpora výzkumného centra
A že se nejedná o prázdná slova, ale skutečně funkční koncept potvrzuje i fakt, že již tři roky studuje Baumit vliv jednotlivých materiálů a různorodých skladeb konstrukcí na kvalitu bydlení ve svém výzkumném centru Viva Research Park v rakouském Wopfingu, 50 km od Vídně. Ve 12 modelových domech o velikosti 4 x 5 m simuluje, použitím různých typů zateplovacích systémů a nosných konstrukcí, omítek i nátěrů, nejrozšířenější modely budov. Sledováním a měřením velkého množství veličin uvnitř těchto budov poté sleduje jejich vlivy ve vztahu ke kvalitě zdravého bydlení. Jedná se o celoevropsky největší a svým zaměřením jedinečný výzkumný projekt. V tomto centru probíhají náročná a dlouhodobá měření v oblasti regulace vnitřního mikroklima, prodyšnosti, schopnosti tepelné a zvukové izolace či eliminace škodlivých látek.

Z vývoje do praxe
Veškerá naměřená data jsou poskytována Rakouskému Institutu pro stavební biologii a ekologii, Univerzitě aplikovaných věd Burgenland, Rakouské agentuře pro zdraví a výživu a Lékařské univerzitě Vídeň. S těmito nezávislými institucemi uplatňují výzkumní pracovníci společnosti Baumit získané poznatky při vývoji nových produktů. Těmi jsou například výrobky produktové řady Baumit Klima, a to od interiérových omítek přes stěrky až k silikátovým barvám. Právě osm výrobků této kvalitní řady na minerálním základu, účinně regulující vlhkost vnitřního vzduchu a snižující množství škodlivých látek včetně CO2 v interiéru, klade ve svém složení na první místo zdraví, komfort a kvalitu vytvořeného pokojového mikroklima.

Když omítka dýchá
K základní řadě patří hlavní produkt, kterým je Baumit Klima omítka S s účinným regulačním účinkem ve vztahu k vlhkosti vzduchu v interiéru. Její komplexní vlastnosti lze přirovnat k lidským plicím. Hlavní roli zde sehrává zvýšená absorpční schopnost materiálu. Díky své struktuře, tvořené velkým množstvím otevřených mikroskopických pórů, tvoří totiž rozsáhlou plochu, která je schopna pojmout vysoké množství vzdušné vlhkosti. Poté ji však dokáže při nízké relativní vlhkosti vzduchu rovnoměrně uvolňovat zpět do interiéru. Místnost tak výrazně lépe odolává výkyvům vlhkosti a zachovává si příjemné a vyrovnané mikroklima.

Povrchová úprava pro náročné
I v této produktové řadě Klima můžeme mít vysoké nároky na povrchové úpravy. V případě požadavku na filcovaný povrch omítky lze v nabídce Baumit využít produkt Klima štuk, který je vhodný též pro použití na sádrokarton i jako stěrka na stropy a betonové povrchy. Pokud se však rozhodnete pro hlazený povrch, měli byste využít optimálních vlastností krásně bílé vyhlazovací Baumit Klima stěrky. V obou případech volby takových povrchů můžete finalizovat celkovou vizáž omítky vysoce paropropustnou interiérovou barvou Baumit KlimaColor.

Vysoká kvalita pro zdraví
Výrobky řady Baumit Klima neobsahují alergeny, škodliviny, freony ani těkavé organické látky, což potvrzuje zisk ochranné známky Natureplus udělované renomovaným Rakouským institutem.

Velmi důležitou vlastností výrobků řady Klima je mimo jiné jejich účinná odolnost proti biologickému napadení plísněmi. Právě tento přístup společnosti Baumit k řešení problematiky zdravého bydlení je unikátní a inovativní cestou k moderním zákazníkům, kteří chtějí udělat pro své zdraví něco víc.

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi