Řešení pro každého

Zdravé bydlení

  • výrobky regulující vlhkost vzduchu
  • bez škodlivých látek
  • vysoce prodyšné

Dýcháte zdravě?

V uzavřených místnostech tráví většina z nás 90 % života. Je prokázáno, že pokojové klima má zásadní vliv nejen na naše zdraví, ale i vnitřní pohodu. Člověk denně spotřebuje 8 až 16 tisíc litrů vzduchu. Přepočítáme-li to na kilogramy, dospělý člověk přijme až 13,5 kg vnitřního vzduchu a 1,5 kg venkovního vzduchu. V porovnání s 3 kg tekutin a 1 kg pevné stravy je důležitost pokojového klimatu více než zřejmá.

Pokojové klima

Podle odborníků ovlivňuje pokojové klima v místnostech několik faktorů. Mezi fyzikální patří vlhkost, teplota a proudění vzduchu. Plísně, bakterie, viry, alergeny a parazité jsou zařazeny do vlivů biologických a poslední chemické faktory zahrnují pachy, rozpouštědla a těkavé organické látky (VOC). Abychom si doma nebo v práci vytvořili příjemné prostředí, potřebujeme umět tyto faktory regulovat.

Příliš vlhko, nebo naopak sucho?

Sprchováním, vařením, zaléváním květin i dýcháním se vyprodukuje velké množství vody, které se stává součástí vnitřního vzduchu a ovlivňuje jeho relativní vlhkost. Ta se optimálně pohybuje v rozmezí 40 % až 60 %. Nadměrná vlhkost ztěžuje dýchání a zvyšuje riziko napadení plísněmi.

Příliš suchý vzduch má za následek šíření alergenů, prachu a nečistot. Odolávat výkyvům vlhkosti a zachovat příjemné a vyrovnané mikroklima jsou schopny materiály se samoregulačním účinkem.

Řada výrobků Baumit Klima

Relativní vlhkost vzduchu lze regulovat pomocí strojní vápenné omítky Baumit Klima omítky S. Lze ji přirovnat k lidským plicím. Díky své struktuře s velkým množstvím mikroskopických pórů tvoří rozsáhlou plochu, která je schopna vysoké množství vzdušné vlhkosti pojmout a pak ji při nízké relativní vlhkosti vzduchu rovnoměrně uvolňovat do interiéru. Stěrky a štuky zajistí požadovaný vzhled a vysoce paropropustná interiérová barva do interiéru uvolňuje pouze přebytečnou vodu.

Výrobky Baumit Klima neobsahují alergeny, škodliviny, freony ani těkavé organické látky. Byly zkoušeny Rakouským institutem pro stavební biologii a ekologii a obdržely ochrannou známku Naturplus.  Tato mezinárodní organizace, jejímž cílem je trvale udržitelný rozvoj ve stavebnictví, oceňuje výrobky vysoké kvality, které nezatěžují životní prostředí.

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovíme