Řešení pro každého

Zdravé bydlení

Téma zdravého bydlení je bezpochyby tématem pro každého z nás. Ačkoliv v našem životě děláme řadu nezdravých věcí a občas i rádi, stejně tak rádi se znovu vracíme ke zdravému životnímu stylu. A je to pravě téma zdravého bydlení, s nimž je značka Baumit spojována a je inovátorem v této oblasti.
 
  • Výrobky regulující vlhkost vzduchu
  • Bez škodlivých látek
  • Vysoce prodyšné

Dýcháte zdravě?

Většina z nás tráví třetinu svého života spánkem, třetinu v práci a tu zbývajíci třetinu věnujeme aktivitám ostatním, mezi které může patřit sport, rodina, lenošení nebo i další koníčky. Když to vztáhneme k prostředí, ve kterém tyto činnosti vykonáváme, zjišťujeme, že v uzavřených místnostech tráví většina z nás cca 80 až 90 % života. Je prokázáno, že pokojové klima má zásadní vliv nejen na naše zdraví, ale i vnitřní pohodu. Člověk denně spotřebuje 8 až 16 tisíc litrů vzduchu. Přepočítáme-li to na kilogramy, dospělý člověk přijme až 13,5 kg vnitřního vzduchu a 1,5 kg venkovního vzduchu. V porovnání s 3 kg tekutin a 1 kg pevné stravy je důležitost pokojového klimatu více než zřejmá.

příjemné Pokojové klima

Podle odborníků ovlivňuje pokojové klima v místnostech několik faktorů. Mezi fyzikální patří vlhkost, teplota a proudění vzduchu. Plísně, bakterie, viry, alergeny a parazité jsou zařazeny do vlivů biologických a poslední chemické faktory zahrnují pachy, rozpouštědla a těkavé organické látky (VOC - Volatile Organic Compound). Abychom si doma nebo v práci vytvořili příjemné prostředí, potřebujeme umět tyto faktory regulovat.

Příliš vlhko nebo příliš sucho?

Sprchováním, vařením, zaléváním květin i dýcháním se vyprodukuje velké množství vody, které se stává součástí vnitřního vzduchu a ovlivňuje jeho relativní vlhkost. Ta se optimálně pohybuje v rozmezí 40 % až 60 %. Nadměrná vlhkost ztěžuje dýchání a zvyšuje riziko napadení plísněmi.

Příliš suchý vzduch má za následek šíření alergenů, prachu a nečistot. Odolávat výkyvům vlhkosti a zachovat příjemné a vyrovnané mikroklima jsou schopny materiály se samoregulačním účinkem.

Řada výrobků Baumit Klima pro vaše zdraví

Relativní vlhkost vzduchu, a tím příjemné vnitřní prostředí, lze účinně regulovat pomocí omítek Baumit Klima. Tyto omítky lze přirovnat k lidským plicím. Díky své struktuře se spoustou mikroskopických pórů tvoří rozsáhlou plochu, která je schopna pojmout velké množství vzdušné vlhkosti a pak ji při nízké relativní vlhkosti vzduchu rovnoměrně uvolňovat do interiéru. Povrchové úpravy v podobě štuků, stěrek, pastovitých omítek nebo interiérových barev zajistí požadovaný vzhled a disponují velmi vysokou paropropustností, která výrazně podporuje sorpční/ regulační vlastnosti podkladních omítek.

Výrobky Baumit Klima byly testovány Rakouským institutem pro stavební biologii a ekologii a obdržely ochrannou známku Naturplus. Tato mezinárodní organizace, jejímž cílem je trvale udržitelný rozvoj ve stavebnictví, oceňuje výrobky vysoké kvality, které nezatěžují životní prostředí. Je tak ověřeno nezávislou institucí, že omítky Baumit Klima neobsahují alergeny, škodliviny, freony ani těkavé organické látky, a jsou tak ideálním řešením pro vytvoření zdravého bydlení.

5 dobrých důvodů, proč se rozhodnout pro omítky baumit klima

  1. Regulují vlhkost vzduchu v interiéru
  2. Vytváří ideální vnitřní mikroklima
  3. Chrání před vznikem plísní
  4. Neuvolňují těkavé organické látky (VOC) a vážou škodlivý CO2
  5. Všechny výhody byly testovány a ověřeny ve Viva Research Park

Výhody systému Baumit Klima byly prokázány ve Viva Research Parku a ve spolupráci s externími výzkumnými institucemi. Výsledky ukazují, že nejlepší vnitřní prostředí je zajištěno kombinací masivního zdiva, vnější tepelné izolace v zateplovacím systému a vnitřního omítkového systému Baumit Klima – čím silnější vrstva omítky Baumit Klima, tím lepší efekt vnitřního mikroklima.

Více informací naleznete v sekci Viva Research Park.

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi