Řešení pro každého

Baumit Star

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ

 • Špičkové tepelněizolační vlastnosti
 • Mimořádná bezpečnost a spolehlivost
 • Dokonalé zateplení bez hmoždinek

Zateplení bez kompromisu

Vsaďte na jistotu. Se zateplovacím systémem Baumit Star budete investovat do bezstarostné budoucnosti. Tento zateplovací systém v sobě spojuje odbornou kompetenci a veškeré naše zkušenosti za celé období vývoje zateplovacích systémů. Harmonické spojení příjemného vnitřního mikroklimatu a bezpečnosti zvyšuje kvalitu života v obytných i kancelářských budovách.

Pro novostavby a rekonstrukce

Baumit Star znamená spojení dokonalého zateplení, elegance a atraktivity obálky budovy. Baumit StarContact je vysoce ušlechtilá lepicí a stěrková hmota, jejíž vlastnosti několikanásobně přesahují zákonné normy a předpisy. Garantuje dlouhodobě funkční spolehlivý spoj mezi konstrukcí objektu a fasádou, a to při jakýchkoli teplotních výkyvech a povětrnostních podmínkách.

 

Bez tepelných mostů

Hmoždinky na fasádě plní úlohu mechanického kotvení. Při povrchové i zapuštěné montáži ale představují riziko bodových tepelných mostů, které se za nepříznivých klimatických podmínek může projevit prokreslováním, tedy tzv. hydrotermickým jevem. I když tento jev nemá vliv na funkčnost a trvanlivost zhotoveného zateplení, lze se mu při použití systému Star zcela vyhnout. Lepicí kotvy Baumit StarTrack jsou unikátním řešením pro zateplovací systém Baumit Star. Na rozdíl od klasického způsobu kotvení, kdy hmoždinky prostupují tepelněizolačními fasádními deskami, se lepicí kotvy Baumit StarTrack osazují přímo na nosný podklad. Pokud je ale podklad z nových keramických nebo vápenopískových tvárnic, je možné hmoždinky a kotvy zcela vypustit a fasádní izolační desky Baumit StarTherm lepit bez dodatečného kotvení až do výšky objektu 8 m. Podle rovinnosti podkladu lze zvolit metodu celoplošného lepení nebo pomocí obvodového rámečku a tří středových terčů. Na fasádě potom nevznikají žádné tepelné mosty a nedochází k prokreslování hmoždinek.

Univerzální použití

Baumit UniPrimer lze použít jako základní nátěr na všechny minerální podklady k vyrovnání nasákavosti a zajištění přilnavosti následně nanášených povrchových vrstev.

Skvělá volba izolantu

Šedostříbrné izolační desky Baumit StarTherm, které jsou vyrobeny z expandovaného polystyrenu, mají dobrou paropropustnost a skvělé tepelněizolační vlastnosti.

Výhody:

 • Výborná flexibilita a mechanická odolnost
 • Extrémní odolnost vůči počasí
 • Jednoduché zpracování
 • Bezpečnost zaručená po generace
 • 30 let zkušeností

SYSTÉMOVÉ KOMPONENTY:

 

 1. Baumit SilikonTop: Prvotřídní silikonová omítka
 2. Baumit UniPrimer: Základní nátěr
 3. Baumit StarContact: Vysoce přídržná lepicí a stěrková hmota
 4. Baumit StarTex: Vysoce odolná sklotextilní síťovina
 5. Baumit StarTherm: Šedé objemově stabilizované desky z EPS
 6. Baumit StarTrack: Jedinečné lepicí kotvy

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovíme