Řešení pro každého

Baumit Resolution

  • Jedinečné tepelněizolační vlastnosti
  • Minimální tloušťka obvodové konstrukce
  • Ideální pro nízkoenergetický a pasivní dům  

Resolution

Malá tloušťka, špičkový výkon!

Zateplovací systém Baumit Resolution má téměř dvakrát vyšší izolační schopnosti než běžné zateplovací systémy z polystyrenu nebo minerální vlny. Používá se proto u budov s maximálními požadavky na tepelněizolační parametry obvodových konstrukcí, jako jsou pasivní a nízkoenergetické domy. Díky menší celkové tloušťce zateplovacího systému se ušetří na klempířských konstrukcích a zvětší se užitná plocha domu i zahrady.

Je opravdu tak štíhlý?

Ano! Proto se využívá i v případech, kdy je nutné dosáhnout předepsaných izolačních schopností s minimální tloušťkou zateplení. Jedná se zejména o rekonstrukce staveb a jejich částí, u nichž je přílišné zvyšování tloušťky stěny nemožné nebo nežádoucí z architektonických nebo dispozičních důvodů. Typickým příkladem je zateplení lodžií nebo balkonových a střešních konzol, vikýřů, atik a dvorů. A navíc není třeba měnit zavedené postupy provádění.

Dvojnásobně výkonná tepelná izolace

Speciální izolační desky Resolution z modifikované fenolické pěny (PF) vykazují až o 40 % vyšší izolační schopnosti než běžné fasádní desky. Fenolická pěna nestéká, nesublimuje a neuvolňuje při požáru kouř a jedovaté plyny. Její pevnost a mechanická odolnost jsou přitom srovnatelné se zateplením pomocí fasádního polystyrenu, avšak nároky na tloušťku při zateplování jsou takřka poloviční. Jádro tvořené fenolickou pěnou je oboustranně doplněno o několikamilimetrovou ochrannou vrstvu z šedého fasádního polystyrenu. Tato povrchová vrstva poskytuje zvýšenou ochranu proti agresivním výluhům z nevhodně vlhkého podkladu. Polystyren je též možné brousit, a tak není třeba případné nerovnosti řešit nevhodně kolísající tloušťkou stěrky.


Skladba zateplovacího systému

1. Lepicí hmota: Baumit StarContact
2. Kotevní prvky: Hmoždinky
3. Izolační desky: Fasádní desky Resolution
4. Základní vrstva: Baumit StarContact
5. Sklotextilní síťovina: Baumit StarTex
6. Základní nátěr: Baumit UniPrimer
7. Povrchová úprava: Baumit SilikonTop (event. Baumit NanoporTop, Baumit SilikatTop, Baumit CreativTop, Baumit GranoporTop, Baumit StyleTop)

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovíme