Řešení pro každého

Baumit open. Zateplení, které dýchá!

Využijte zvýhodněnou cenu!
Zvýhodněná cena izolačních desek platí při objednání uceleného zateplovacího systému Baumit open s tloušťkou izolantů od 6 do 20 cm včetně. Izolační desky Baumit openTherm koupíte za cenu běžných polystyrenových desek Baumit EPS-F a Baumit open plus za cenu šedých polystyrenových desek Baumit StarTherm.

 • Až pětkrát prodyšnější zateplení
 • Bez tepelných mostů
 • Se samočisticí omítkou NanoporTop

Ať už stavíte nový dům, nebo opravujete starý, Baumit open je vždy správnou volbou. Všechny vrstvy zateplovacího systému jsou navrženy tak, že zdivo může volně dýchat. Tím vytváří zdravé vnitřní prostředí v zimním i letním období.

Základem systému Baumit open jsou děrované desky z fasádního polystyrenu s pravidelnou sítí otvorů. Tím, že jsou desky difuzně otevřené, umožňují vodní páře volný průchod do exteriéru.

Zkracuje dobu vysýchání u novostaveb:

 • Z cihelného zdiva až o 50 %
 • Z pórobetonu až o 58 %
 • Z betonu až o 62 %

Jak to funguje

Stejně jako teplota je i relativní vlhkost důležitým činitelem, který ovlivňuje pohodu ve vnitřním prostředí. Pokud je v interiéru teplota okolo 19 až 22 °C, relativní vlhkost vzduchu by se měla pohybovat v rozmezí 40 až 60 %. Je tedy potřeba, aby bylo na domácnost a den odvedeno přibližně 10 l vodní páry do vnějšího prostoru. Systém Baumit open, jehož difuzní odpor je stejný jako cihelné zdivo, zajistí příjemné vnitřní klima.

Fasádní desky Baumit open jsou z 99 % tvořeny vzduchem. Celosvětově je na výrobu expandovaného polystyrenu využito pouze 0,1 procenta globální spotřeby ropy. Kromě toho představuje výroba polystyrenu velmi inteligentní způsob využití ropy, jelikož z hlediska udržitelnosti je mnohem lepší investovat do tepelné izolace než nenahraditelně spalovat fosilní paliva při vytápění.

V jednoduchosti je síla

Jedinečná prodyšnost, snadná zpracovatelnost a cenová výhodnost jsou vlastní všem skladbám systémů Baumit open. Pro usnadnění a zjednodušení výběru jsou všechny varianty děrovaných tepelněizolačních desek součástí jednoho systému s názvem Baumit open.

Jedinečná kombinace funkčnosti a dlouhotrvající krásy

Systém Baumit open se skládá z jedinečných systémových komponent, které umožní vaší budově nejen správně fungovat, ale i po mnoho let dobře vypadat. Baumit open v sobě kombinuje tu nejlepší kotvicí technologii, propustnost vodní páry, vysoce účinnou tepelnou izolaci a inovativní omítku s nanotechnologií. Pomáhá tak vytvářet budovy, které vydrží po celá desetiletí.

Výhody

 • Dýchá a skvěle propouští vlhkost
 • Zabraňuje kondenzaci vodní páry
 • Zajišťuje pohodlné vnitřní klima pro bydlení
 • Zkracuje čas nutný ke stavbě, protože umožňuje rychlejší vysychání konstrukce

 

 1. Baumit NanoporTop
  Samočisticí tenkovrstvá omítka
 2. Baumit PremiumPrimer
  Prémiový základní nátěr
 3. Baumit openContact
  Vysoce paropropustná lepicí a stěrková hmota
 4. Baumit openTex
  Vysoce odolná sklotextilní síťovina
 5. Baumit open reflectair
  Šedé, difuzně otevřené fasádní desky z EPS
 6. Baumit StarTrack
  Jedinečné lepicí kotvy pro prvotřídní zateplení

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi