Řešení pro každého

Baumit open. Zateplení, které dýchá!

CHTĚJTE VŽDY TO NEJLEPŠÍ!

Zateplovací systémy Baumit open jsou technologickým a technickým vrcholem. Jsou vysoce prodyšné, výrazně snižují riziko kondenzace a vzniku plísní, umožňují rychlejší vysychání novostaveb a velmi brzy vytvářejí optimální vnitřní mikroklima. Převzaly ty nejlepší vlastnosti z klasických skladeb a doplnily je o další výhody speciálně vyvinutých technologií Baumit.

Pokud i Vy chcete pro sebe to nejlepší možné řešení, jste na správné stránce! Přečtěte si níže další informace o produktu nebo se na cokoliv zeptejte!

  • Až pětkrát prodyšnější zateplení
  • Bez tepelných mostů
  • Se samočisticí omítkou

Získejte děrovaný polystyren za cenu běžného!

Využijte zvýhodněné ceny unikátních desek Baumit open plus a Baumit openTherm při objednání uceleného zateplovacího systému Baumit open. Ve spojení s lepicími kotvami Baumit StarTrack a samočisticí omítkou Baumit NanoporTop získáte dokonale prodyšnou a trvale krásnou fasádu bez tepelných mostů. Neomezujte se při výběru odstínu. Na světě existují miliony barev a Baumit pro vás do vzorníku Baumit Life vybral těch 888 nejkrásnějších.

Zvýhodněná cena izolačních desek platí při objednání uceleného zateplovacího systému Baumit open s tloušťkou izolantů od 6 do 20 cm včetně. Izolační desky Baumit openTherm koupíte za cenu desek Baumit EPS-F a Baumit open plus za cenu Baumit StarTherm.

Paropropustné desky nejvyšší kvality

Základní součástí systému Baumit open jsou fasádní polystyrenové desky s pravidelnou sítí otvorů, které zajišťují masivní a rychlý odvod vodních par z konstrukce. Otvory jsou navrženy tak, že nesnižují tepelněizolační vlastnosti fasádního polystyrenu a nedochází v nich k proudění vzduchu. Děrovaný polystyren izoluje stejně dobře jako ten bez děrování, má však 4x vyšší schopnost propouštět vodní páru. V rámci sladěného zateplovacího systému tak umožňuje fasádě, aby dýchala, vytváří zdravé prostředí pro bydlení.

Zateplovací systém Baumit open!

Otázku, co v zimě hřeje a v létě chladí, si dnes klade mnoho lidí. Odpovědí je opět zateplovací systém Baumit open. Ten pozitivně ovlivňuje vnitřní klima a přináší tepelnou pohodu v zimě a létě. Protože i v kvalitně postaveném domě čtyřčlenná rodina vyprodukuje během běžného provozu domácnosti až 10 l vodní páry za den. Vysoká paropropustnost tepelněizolačního systému výrazně napomáhá tuto provozní vlhkost odbourat bez nežádoucích tepelných ztrát. Díky přibližně stejné paropropustnosti, jakou má cihelné zdivo, tvoří homogenní, vysoce difúzně otevřený plášť domu, který bez zábran trvale propouští nadbytečnou vodní páru z interiéru směrem ven do okolního prostředí.

Sanace a zateplení v jednom

Díky speciálním vlastnostem lepicí a stěrkové hmoty Baumit openContact je možné zateplit systémem Baumit open i starší stavby se zvýšenou vlhkostí a nízkým až středním*) obsahem solí ve zdivu.

  • Při vlhkosti zdiva do 6 % bez dalších sanačních opatření.
  • U zdiva vlhkého od 6 % do 8 % se doporučuje současně provést sanační opatření pro snížení vlhkosti zdiva (injektáže, podřezání apod.).
  • Dosahuje-li vlhkost ve zdivu 8 % až 10 %, jsou sanační opatření pro snížení vlhkosti zdiva nutná, ale zateplovací práce kvůli tomu není třeba odkládat.
  • Při obsahu vlhkosti ve zdivu nad 10 % se musí sanační opatření pro snížení vlhkosti zdiva provést ještě před zateplováním, poté nechat zdivo vyschnout pod vlhkost 10 % a pak teprve začít zateplovat.

*) Platí pro sírany a chloridy.

Povrchové úpravy

Vnější vzhled fasády a konečnou vrstvu tvoří tenkovrstvé omítky Baumit openTop a Baumit NanoporTop. Omítka Baumit openTop se vyznačuje vysokou paropropustností a byla speciálně vyvinuta jako povrchová úprava pro tepelněizolační systém Baumit open. Vysoce paropropustná minerální omítka se samočisticí schopností Baumit NanoporTop chrání fasádu proti znečištění. Díky jejímu jedinečnému složení a fotokatalytickému efektu zůstane fasáda dlouhodobě čistá a krásná.

 

Skladba zateplovacího systému

1. Lepicí hmota: Baumit openContact
2. Kotevní prvky: Baumit StarTrack
3. Izolační desky: Baumit openTherm (event. Baumit open plus, Baumit open reflect)
4. Základní vrstva: Baumit openContact
5. Sklotextilní síťovina: Baumit openTex
6. Základní nátěr: Baumit PremiumPrimer
7. Povrchová úprava: Baumit openTop (event. Baumit NanoporTop, Baumit CreativTop)

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovíme