Řešení pro každého

Baumit Star

  • high-tech systém
  • jedinečné technické řešení
  • samočisticí efekt

Zateplit tím nejlepším

Jen málokterá jiná konstrukce dokáže ochránit tak efektivně a ohleduplně fasádu Vašeho domu jako zateplovací systém Baumit open Premium. Zcela přirozeným způsobem a s využitím základních fyzikálních zákonů splňuje představy o zdravém bydlení a dlouhodobé spolehlivosti a funkčnosti. Všechny komponenty zateplovacího systému jsou navzájem sladěny tak, aby systém tvořil jeden harmonický a dokonale prodyšný celek. Minimalizují nebezpečí kondenzace vodních par v konstrukci a zajišťují vynikající tepelněizolační vlastnosti obvodových stěn.

Zateplení, které dýchá

Nedílnou součástí zateplovacího systému je šedý děrovaný fasádní polystyren Baumit open reflect s výbornými tepelněizolačními vlastnostmi. Pravidelný rastr otvorů procházející celou tloušťkou desky zajišťuje masivní a rychlý odvod vodních par. Otvory jsou navrženy tak, že nesnižují tepelněizolační vlastnosti fasádního polystyrenu a nedochází v nich k proudění vzduchu. Izolační desky jsou navíc opatřené reflexní vrstvou, která eliminuje účinky slunečního záření na šedý polystyren.

Zcela bez tepelných mostů

Nebezpečí prokreslení talířů hmoždinek na povrchu fasády je zcela vyloučeno použitím lepicích kotev Baumit StarTrack. Jsou to kruhové plastové kotvy, které se osadí přímo na nosném zdivu. Pokryjí se lepicí hmotou, na kterou se vzápětí nalepí polystyrenové fasádní desky. Nezáleží, zda máte 10 cm, 20 cm, či 30 cm izolantu, použijete vždy stejnou lepicí kotvu.

Samočisticí omítka Nanopor

Unikátní receptura omítky Baumit NanoporTop s fotokatalytickým efektem zvyšuje ochranu fasády před biologickým znečištěním. Fotokatalýza využívá přirozenou světelnou energii a rozkládá biologické znečištění na povrchu fasády. To je následně odstraněno přirozeným prouděním vzduchu.

Fasáda tak zůstává dlouhodobě čistá.


Skladba zateplovacího systému

1. Lepicí hmota: Baumit openContact
2. Kotevní prvky: Baumit StarTrack
3. Izolační desky: Baumit open reflect
4. Základní vrstva: Baumit openContact
5. Sklotextilní síťovina: Baumit openTex
6. Základní nátěr: Baumit PremiumPrimer
7. Povrchová úprava: Baumit NanoporTop

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovíme