Řešení pro každého

Fasádní omítky

  • zářivé, trendové i klasické odstíny
  • kreativní povrchy bez hranic
  • samočisticí schopnost

Není omítka jako omítka

Fasádní omítky denně odolávají nepřízni počasí. Musí se vyrovnat s nárazy větru, tuhými mrazy, sněhem, kroupami i slunečními paprsky. Chrání obvodové konstrukce, ale hlavně utváří celkový charakter a konečný vzhled Vašeho útulného domova.

Hlavní použití pastovité omítky je při konečné úpravě zateplovacích systémů. Omítky se natahují přes základní nátěr na původní i nové minerální omítky, štuky, stěrky a beton. Jejich tloušťka je dána velikostí zrna – obvykle 1,5 mm, 2 mm a 3 mm a vyrábějí se ve dvou strukturách, škrábané (označované písmenem K) a rýhované (R). Dodávají se probarvené v 888 odstínech Baumit Life.

Dělení pastovitých omítek

Nejčastěji se dělí podle použitého pojiva (báze) na omítky silikonové, silikátové a disperzní. Nejméně paropropustné jsou disperzní (akrylátové) omítky. Jejich výhodou je cena a možnost probarvovat ve všech odstínech. Nejvíce paropropustné jsou silikátové omítky, které jsou oblíbené hlavně pro renovace historických budov. Nejpoužívanější pro svoje vynikající vlastnosti jsou omítky na bázi silikonu. Jsou paropropustné a odolné vůči zašpinění. Další jejich výhodou je velmi nízká nasákavost.

Základní sortiment omítek Baumit zahrnuje silikonovou omítku Baumit SilikonTop, silikátovou omítku Baumit SilikatTop  a disperzní omítku Baumit GranoporTop.

Omítka Baumit openTop se používá v zateplovacích systémech Baumit openPremium a Baumit open.  Silikonová omítka Baumit SiliporTop a disperzní omítka Baumit DuoTop se používá v zateplovacím systému Baumit Duo.

Samočisticí omítka Nanoportop

Unikátní receptura omítky Baumit NanoporTopfotokatalytickým efektem zvyšuje ochranu fasády před biologickým znečištěním. Fotokatalýza využívá přirozenou světelnou energii a rozkládá biologické znečištění na povrchu fasády. To je následně odstraněno přirozeným prouděním vzduchu. Díky vysoké paropropustnosti je tato omítka správnou volbou pro všechny zateplovací systémy, zvláště pak pro prodyšný zateplovací systém Baumit open Premium.  Vyrábí se ve škrábané struktuře.

Hladké struktury

Mezi našimi zákazníky a architekty jsou velmi oblíbené hladké povrchy, které jsou spojovány s obdobím funkcionalismu. Tohoto povrchu fasády se na rovných plochách docílí jemnými omítkami Baumit FineTop nebo Baumit FillTop, které připomínají klasické štukové omítky.

Baumit FineTop

- silikonová omítka o zrnitosti 1 mm

Baumit FillTop

- díky zrnitosti 0,5 mm se silikonová omítka vetře do zrnitosti 1,5 mm a vytvoří tak hladký povrch

Nekonečné možnosti

Omítku Baumit CreativTop si oblíbí každý, kdo hledá netradiční povrchovou úpravu a škrábanou či rýhovanou strukturu považuje za jednotvárnou a konvenční. Ať si pro zpracování vyberete jeden z ukázkových postupů Baumit, nebo si vytvoříte vlastní, Vaše fasáda bude originální a osobitá.  Pro zpracování se používají různé nástroje, jako jsou zednická lžíce, houbové hladítko i stříkací pistole, a problém nepředstavují ani imitace dřeva či pohledový beton. Navíc při jedné zvolené technologii zpracování, ale s různou velikostí zrna, docílíte na fasádě různého efektu. Omítka je v dispozici v šesti zrnitostech, nejjemnější je označována jako Silk, nejhrubší jako Max a je možné ji zpracovat 18 základními technikami.

Výrazné odstíny Baumit Style

Řada barevných odstínů Baumit Style tvoří samostatnou cenovou kategorii. Tvoří základ systému vzorníku Baumit Life. Omítka Baumit StyleTop okouzlí zářivými a intenzivními barevnými tóny. Obsahuje organické vysoce pigmentovatelné pojivo, které zajistí vysokou stálobarevnost i u sytě červených, fialových a oranžových omítek. 94 odstínů je označeno koncovým číslem 1 (0021 až 1161).

Dekorativní mozaiková omítka

Baumit MosaikTop se díky své struktuře tvořené barevnými kamínky spojovanými disperzí vyznačuje vysokou odolností vůči mechanickému opotřebení, dešti a odstřikující vodě od terénu. Doporučuje se pro oblast soklů, jako ochranná vrstva schodišťových stěn či dekorativní ozdoba sloupů a vnitřních prostor vstupních hal.

Mozaiková (marmolitová) omítka standardně vyráběna ve 36 odstínech, zvláště oblíbené jsou jednobarevné – červená M 311, šedá M 330 a černá M 331.

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovíme