Řešení pro každého

Fasádní omítky

  • zářivé, trendové i klasické odstíny
  • kreativní povrchy bez hranic
  • samočisticí schopnost

Není omítka jako omítka

Fasádní omítky denně odolávají nepřízni počasí. Musí se vyrovnávat s nárazy větru, tuhými mrazy, sněhem, kroupami i slunečními paprsky. Chrání obvodové konstrukce, ale hlavně utváří celkový charakter a konečný vzhled Vašeho útulného domova.

Pastovité omítky nacházejí své hlavní využití při konečné úpravě zateplovacích systémů. Omítky se natahují přes základní nátěr na původní i nové minerální omítky, štuky, stěrky a beton. Jejich tloušťka je dána velikostí zrna – obvykle 1,5 mm, 2 mm a 3 mm a vyrábějí se ve dvou strukturách, škrábané (označované písmenem K) a rýhované (R). Dodávají se probarvené v 888 odstínech Baumit Life.

Dělení pastovitých omítek

Nejčastěji se dělí podle použitého pojiva (báze) na omítky silikonové, silikátové a disperzní. Nejméně paropropustné jsou disperzní (akrylátové) omítky. Jejich výhodou je cena a možnost probarvovat je ve všech odstínech. Nejvíce paropropustné jsou silikátové omítky, které jsou oblíbené hlavně při renovaci historických budov. Nejpoužívanější pro svoje vynikající vlastnosti jsou omítky na bázi silikonu. Jsou paropropustné a odolné vůči zašpinění. Další jejich výhodou je velmi nízká nasákavost.

Prémiové fasádní omítky nabízejí svým uživatelům zvýšenou odolnost proti napadení mikroorganismy na fyzikálním principu hydrofobně-hydrofilních vlastností a také díky fotokatalýze. Omítka Baumit NanoporTop díky Nanopor efektu zajišťuje dlouhodobě krásnou a čistou fasádu. Drypor efekt v omítce Baumit StarTop podporuje rychlejší osychání povrchu než standardní omítky, a je tedy odolnější proti řasám a plísním. Intenzivní a pestré barevné tóny lze probarvit v omítce Baumit PuraTop, která pomocí Brilliant efektu dodá fasádě opravdu zářivé tóny.

Profesionální řada omítek Baumit zahrnuje silikonovou omítku Baumit SilikonTop, silikátovou omítku Baumit SilikatTop  a disperzní omítku Baumit GranoporTop.

Omítka Baumit openTop se používá v zateplovacích systémech Baumit open.  

Samočisticí omítka NanoporTop

Unikátní receptura omítky Baumit NanoporTop a Baumit NanoporTop Finefotokatalytickým efektem zvyšuje ochranu fasády před biologickým znečištěním. Fotokatalýza využívá přirozenou světelnou energii a rozkládá biologické znečištění na povrchu fasády. To je následně odstraněno přirozeným prouděním vzduchu. Díky vysoké paropropustnosti je tato omítka správnou volbou pro všechny zateplovací systémy, zvláště pak pro prodyšný zateplovací systém Baumit open.  Vyrábí se ve škrábané struktuře.

Hladké struktury

Mezi našimi zákazníky a architekty jsou velmi oblíbené hladké povrchy, které jsou spojovány s obdobím funkcionalismu. Tohoto povrchu fasády se na rovných plochách docílí jemnými omítkami Baumit NanoporTop Fine,Baumit StarTop Fine,Baumit PuraTop Fine nebo Baumit FillTop, které připomínají klasické štukové omítky.

Baumit NanoporTop Fine

- minerální omítka o zrnitosti 1 mm

Baumit FillTop

- díky zrnitosti 0,5 mm se silikonová omítka vetře do zrnitosti 1,5 mm a vytvoří tak hladký povrch

Nekonečné možnosti

Omítku Baumit CreativTop si oblíbí každý, kdo hledá netradiční povrchovou úpravu a škrábanou či rýhovanou strukturu považuje za jednotvárnou a konvenční. Ať si pro zpracování vyberete jeden z ukázkových postupů Baumit, nebo si vytvoříte vlastní, Vaše fasáda bude originální a osobitá.  Pro zpracování se používají různé nástroje, jako jsou zednická lžíce, houbové hladítko a stříkací pistole, a problém nepředstavují ani imitace dřeva či pohledový beton. Navíc při jedné zvolené technologii zpracování, ale s různou velikostí zrna, docílíte na fasádě různého efektu. Omítka je v dispozici v šesti zrnitostech, nejjemnější je označována jako Silk, nejhrubší jako Max, a je možné ji zpracovat 18 základními technikami.

Výrazné odstíny Baumit Life

Intenzivní barevné odstíny tvoří základ vzorníku Baumit Life. Omítka Baumit PuraTop okouzlí zářivými a intenzivními barevnými tóny. Obsahuje vysoce pigmentovatelné akrylátové pojivo, které zajistí vysokou stálobarevnost i u sytě červených, fialových a oranžových omítek. Lze ji probarvit ve všech odstínech Baumit Life včetně 94 odstínů, které jsou označeny koncovým číslem 1 (0021 až 1161).

Dekorativní mozaiková omítka

Baumit MosaikTop se díky své struktuře tvořené barevnými kamínky spojovanými disperzí vyznačuje vysokou odolností vůči mechanickému opotřebení, dešti a vodě odstřikující od terénu. Doporučuje se pro oblast soklů, jako ochranná vrstva schodišťových stěn či dekorativní ozdoba sloupů a vnitřních prostor vstupních hal.

Mozaiková (marmolitová) omítka je standardně vyráběna ve 36 odstínech, zvláště oblíbené jsou tři jednobarevné – červená M 311, šedá M 330 a černá M 331.

Využijte aplikaci Baumit Vzorky a namíchejte si fasádní mozaikovou omítku podle svých vlastních představ! Vybírat můžete až z 16 různě barevných kamínků.

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi