Řešení pro každého

Fasádní barvy

Svět fasádních barev

Fasádní barvy se obecně skládají z několika složek, z nichž nejdůležitější je pojivo.  Podle pojiva se nátěrové hmoty dělí na silikátové, silikonové a disperzní. Používají se na vápenocementové omítky, štuky a stěrky.  Pokud se přetírá zateplovací systém, je doporučeno použít barvu stejné báze, jako má původní pastovitá fasádní omítka. Jednotlivé typy barev se liší svou paropropustností. Nejvíce paropropustná je silikátová barva, poté silikonová a nejméně paropropustná je disperzní (akrylátová) barva.  Disperzní barvy jsou oblíbené díky své ceně, silikátové barvy se uplatňují při renovaci historických objektů a sanací konstrukcí a silikonové barvy mají díky svým vlastnostem univerzální použití.

Základní sortiment nátěrů Baumit zahrnuje samočisticí barvu Baumit NanoporColor, silikonovou barvu Baumit StarColor a  Baumit SilikonColor, silikátovou barvu Baumit SilikatColor, akrylátovou barvu Baumit PuraColor a disperzní barvu Baumit GranoporColor.

Trendové odstíny Baumit Style

Barevné odstíny Baumit Style tvoří základ systému vzorníku Baumit Life. Barva Baumit PuraColor okouzlí zářivými a intenzivními barevnými tóny. Obsahuje organické vysoce pigmentovatelné pojivo, které zajistí vysokou stálobarevnost i u sytě červených, fialových a oranžových omítek. 94 odstínů je označeno koncovým číslem 1 (0021 až 1161).

Více než barva – Baumit DesignLife

Nápadné trendové barvy, ocelový lesk a třpytivé flitry otevírají nové dimenze ztvárnění fasád a přinášejí kreativitu, jedinečnost a fantazii.

Baumit Lasur - lazurní nátěrBaumit Finish - uzavírací nátěr pro Baumit Lasur
Baumit Mettalic - kovový, zlatý i stříbrný vzhledBaumit Glitter - kovově lesklé třpytky

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi