Řešení pro každého

Povrchové úpravy Baumit

  • 888 fasádních odstínů
  • hladké, strukturální i kreativní povrchy
  • dlouhodobě krásná a čistá fasáda

NEJEN PRVNÍ DOJEM JE DŮLEŽITÝ

Povrchové úpravy, fasádní omítky a barvy určují výsledný architektonický vzhled objektu. Návrh fasády nespočívá jenom ve správném výběru barev a struktur, ale vyžaduje i cit pro kombinaci a použití vhodných materiálů, řešení všech detailů a návazností. 

Fasády plní hlavně ochrannou funkci. Jsou trvale vystaveny povětrnostním vlivům a jednotlivé materiály musí být dlouhodobě schopny odolávat UV záření a dešti. Společnost Baumit je výrobcem fasádních omítek a barev, které splňují náročná kritéria bezproblémového použití v exteriéru.

FASÁDNÍ BARVY

Fasádní barvy kopírují strukturu podkladu, na který jsou nanášeny. Používají se na štuky a stěrky, běžné minerální podklady, vápenocementové omítky a při renovaci a údržbě zateplovacích systémů s již nanesenými fasádními omítkami. Paropropustné barvy se využívají při sanaci objektů. Dodávají se také probarvené ve vybraném odstínu se základní protiplísňovou přísadou.

FASÁDNÍ OMÍTKY

Pastovité fasádní omítky, na rozdíl od barev, určují výsledný vzhled a povrch fasády. To je dáno různými zrnitostmi (0,5 mm, 1 mm, 1,5 mm, 2 mm a 3 mm) a strukturami. Kromě základních dvou struktur, rýhované a škrábané, je možné využít kreativní techniky zpracování omítky Baumit CreativTop. Tím lze dosáhnout rozmanitého vzhledu fasády – od dřevěného až po betonový.

Fasádní omítky jsou jedinou vhodnou povrchovou úpravou na zateplovací systémy a používají se i pro renovaci stávajících fasád. Dodávají se probarvené ve vybraném odstínu se základní protiplísňovou přísadou a vždy se na podklad nanášejí přes základní nátěr. Díky speciálním výrobkům je lze nanášet i za nepříznivých klimatických podmínek.

888 ODSTÍNŮ PRO FASÁDU!

Ať si představujete moderní, energické, pohodové, jemné, nebo tradiční barvy, vzorník Baumit Life nabízí vše v široké škále odstínů. Vysoce kvalitní pigmenty vytváří jasné i tlumené barvy, jež si dlouho zachovají počáteční intenzitu a jsou odolné vůči UV záření.

Samotný vzorník je členěn do barevných řad s maximálně devíti odstíny. Ty jsou označeny čtyřmístným číslem. Nejtmavší odstín v řadě má koncové číslo 1 (např. 0021), další odstíny vznikají postupným zesvětlováním a nejsvětlejší má koncové číslo 9 (např. 0029). Záleží pouze na Vás, který odstín si vyberete.

„COOL“ PIGMENTY PRO TMAVÉ FASÁDY

Pro povrchové úpravy zateplovacích systémů obecně platí doporučení nepoužívat tmavé odstíny, protože se v létě mohou nadměrně zahřívat a zvýšená teplota může mít za následek degradaci izolantu. Díky speciálním recepturám s využitím tzv. „cool“ pigmentů toto omezení neplatí. Syté a tmavé odstíny Baumit Life totiž odrážejí tepelnou složku slunečního záření a omítky zůstávají za všech okolností chladnější. Na zateplovací systémy Baumit je tak možno používat všechny odstíny Baumit Life.

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi