Řešení pro každého

Potěry

  • systémové řešení pro každou stavbu
  • pro všechny podlahové konstrukce
  • tradiční i jedinečné výrobky

Stabilní půda pod nohama

Podlahy představují v pozemních stavbách významnou část stavebních konstrukcí. Ač jsme s nimi denně v kontaktu, neuvědomujeme si, že se jedná o složitý systém jednotlivých materiálů, které musí navzájem spolupracovat. Potěry mají v této skladbě velmi důležitou úlohu. Tvoří vyrovnávací a roznášecí vrstvu a splňují řadu technických požadavků, jako jsou elasticita, dobrá tepelná vodivost, tvrdost, pevnost, nehořlavost a rovinnost.

Kompletní systém pro vaši podlahu

Baumit nabízí ucelený systém, kde je garantována návaznost jednotlivých vrstev. Výrobky jsou vzájemně sladěné a předmíchané, takže po přidání záměsové vody je zaručena jejich stálá kvalita a homogenní složení na rozdíl od potěrů míchaných v místě stavby. Ať si představíte dřevěnou, nebo laminátovou podlahu, koberec, dlažbu a linoleum, s potěry Baumit pracujete rychle, efektivně a za rozumné náklady.

Lité a cementové potěry

Pod označením lité potěry se vžily strojově zpracovatelné výrobky na bázi síranu vápenatého. Baumit má jako jeden z mála vlastní surovinovou základnu na pojivo alfa-půl hydrát, které na rozdíl od ostatních sádrových pojiv eliminuje proces smrštění a umožňuje tak zpracování velkých podlahových výměr s minimem dilatací.

Cementové potěry jsou tradiční materiály, které náročnější zpracování v porovnání s litými potěry vynahrazují použitím ve vlhkých prostorech nebo v exteriéru. Kromě standardních výrobků Baumit nabízí i rychletuhnoucí výrobky Speed. Ty umožňují pokládku následných vrstev už za několik málo hodin.

Samonivelační stěrky

Plánujete rekonstrukci podlahy, potřebujete vyrovnat podklad či vyspravit lokální nedostatky? Výrobková řada samonivelačních stěrek Baumit Nivello je ta správná volba. Vysokou kvalitu stěrek na bázi cementu a síranu vápenatého oceníte nejen během zpracování, ale i po vyzrání materiálu. Nejoblíbenější a nejprodávanější samonivelační stěrka Baumit Nivello Quattro je natolik univerzální a má tak rozmanité spektrum použití, že se mezi laickou i odbornou veřejností stala pojmem.

Důležitý první krok

Předpokladem úspěšného zpracování potěrů a stěrek je posouzení a správná příprava podkladu. Vysoce výkonné penetrace a kontaktní můstky zajišťují sjednocení vlastností podkladu a zároveň dokonalé spojení potěrů a samonivelačních stěrek s podkladem. Systémová příslušenství, jako jsou dilatační pásky, profily a separační fólie, jsou nezbytnou součástí podlahových systémů. Efektivně a funkčně napojují podlahové vrstvy,  případně řeší dilatační celky.  

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi