Řešení pro každého

Jak opravit fasádu s trhlinami?

Obnova mírně poškozené fasády s trhlinami o maximální šířce 0,5 mm vyžaduje před nanesením fasádní barvy aplikaci speciálního penetračního nátěru obohaceného vlákny. Tento speciální nátěr vyplní a překryje vlásečnicové trhliny v omítce a fasáda je po nanesení fasádní barvy jako nová, bez trhlin a poškození.

    

1. Zjistěte stav vaší fasády

Povrch omítky má být pevný, suchý, bez prachu a nečistot. Změřte šířku trhlin na fasádě. Zaprášenou a znečištěnou fasádu nasucho omeťte kartáčem nebo koštětem a omyjte tlakovou vodou. Při mastném znečištění přidejte vhodný čisticí fasádní prostředek. Po umytí nechte podklad vyschnout. Nesoudržné části a odlupující nátěry odstraňte. Pískující povrch zpevněte vhodným základním nátěrem, např. Baumit MultiPrimer. Znečištění řasami a mechy odstraňte vhodným přípravkem, např. Baumit FungoFluid.

2. Jemné trhlinky do šířky 0,3 mm

V případě jemných trhlinek do šířky 0,3 mm použijte penetrační nátěr Baumit PremiumPrimer, který tyto trhlinky překryje a vyplní.

3. Trhlinky do šířky 0,5 mm

V případě trhlinek do šířky 0,5 mm použijte speciální penetrační nátěr obohacený vlákny Baumit FillPrimer, který překryje a vyplní trhlinky a drobná poškození povrchu.

    

4. Větší trhliny a poškození

V případě větších trhlin nebo vážnějších poškození je nutná celková diagnostika stavby a celoplošné přestěrkování fasády.

5. Vyberte si barvu Baumit Color

Vyberte si nový barevný odstín z kolekce Baumit Life a fasádní barvu Baumit Color. 

6. Přetření fasádní barvou

Vaše práce bude jednoduchá a rychlá. Stačí nanést dva nátěry kvalitní fasádní barvou. První nátěr nanášet ředěný s 10-15 % vody a po technologické přestávce minimálně 12 hodin aplikovat podle potřeby 1x až 2x krycí nátěr fasádní barvou. Mezi krycími nátěry dodržet přestávku minimálně 4 hodiny.

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi