Řešení pro každého

Celková obnova fasády

I fasáda, o kterou se pravidelně staráte, bude časem potřebovat obnovu. Obnova fasády s výrobky Baumit dodá vašemu domu opět novou tvář.

   

1. Zjistěte stav vaší fasády

Povrch omítky má být pevný, suchý, bez prachu a nečistot. Zkontrolujte trhliny na fasádě. Zaprášenou a znečištěnou fasádu nasucho omeťte kartáčem či koštětem a omyjte tlakovou vodou. Při mastném znečištění přidejte vhodný čisticí fasádní prostředek. Po umytí nechte podklad vyschnout. Nesoudržné části a odlupující nátěry odstraňte.

Pískující povrch zpevněte vhodným základním nátěrem, např. Baumit MultiPrimer. Znečištění řasami a mechy odstraňte vhodným přípravkem, např. Baumit FungoFluid. Při aktivních trhlinách je třeba provést analýzu příčin s následnou sanací, např. stabilizací trhlin apod.

2. Celoplošné přestěrkování

Na připravenou čistou fasádu naneste zubovým hladítkem lepicí stěrku např. Baumit StarContact. Do čerstvého naneseného lepidla zatlačite svislé pásy sklotextilní síťoviny Baumit StarTex se vzájemnými 10cm přesahy a následně zahlaďte povrch výztužné vrstvy. Nanesenou stěrku nechte dobře vyzrát. Nové přestěrkování fasády zajistí pevný, pružný a odolný podklad pro nanesení nové fasádní omítky Baumit Top. Při požadavku na větší odolnost vůči mechanickému zatížení je možné na přestěrkování použít disperzní stěrku Baumit PowerFlex.

     

3. Vyberte si omítku Baumit Top

Inspirujte se barvami z kolekce Baumit Life a vyberte si barevný odstín, strukturu a omítku Baumit Top. Doporučujeme fasádní omítku Baumit NanoporTop, Baumit SilikonTop nebo Baumit SilikatTop. Pro kreativní ztvárnění fasády využijte modelovatelnou omítku Baumit CreativTop.

4. Obnova minerálních podkladů (břízolit)

Na opravu minerálních podkladů (vápenocementové omítky, břízolit apod.) s dostatečnou soudržností můžete použít i renovační stěrky Baumit MultiWhite nebo Baumit MultiFine. Pro zajištění tahového napětí na povrchu omítky můžete stěrku vyztužit sklotextilní síťovinou. Jemný štukový vzhled stěrky je ideální pro následné nanesení fasádní barvy Baumit Color, např. Baumit NanoporColor nebo Baumit StarColor. Samozřejmě lze nanést i strukturovanou fasádní omítku Baumit Top, např. Baumit NanoporTop, příp. Baumit SilikonTop za předpokladu, že štuková stěrka nebude zafilcovaná. 

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi