Řešení pro každého

Speciální betonové směsi

  • Speed výrobky pro úsporu času
  • vodonepropustné betony
  • na vodohospodářské i dopravní stavby

Spádové vrstvy balkonů a teras

Pro vytvoření vrstvy proměnné tloušťky od 15 mm slouží speciální cementové potěry vyztužené vlákny. Díky vysoké pevnosti v tlaku 30 MPa jsou vhodné nejen pro spádové vrstvy sprchových koutů a panelových lodžií, ale i pro rozsáhlejší terasy a balkony.  Pro ušetření času doporučujeme použít výrobek Speed. Je pochozí po 3 hodinách, po 48 hodinách je možné pokládat další podlahové vrstvy.

Baumit Flexbeton Speed - rychlý cementový potěr třídy CT–C30-F5, tloušťka až 80 mm
Baumit Flexbeton - cementový potěr třídy CT–C30-F5, tloušťka až 50 mm

Nasypat – zalít – nemíchat!

Baumit FixBeton je betonová směs pro rychlou montáž a ukotvení prvků drobné architektury bez zvláštních statických nároků. Stačí jej pouze nasypat na připravené a navlhčené místo a zalít předepsaným množstvím záměsové vody. Směs začne tuhnout již po cca 3 minutách. Takzvaný „sloupkobeton“ se využívá pro montáž zahradního osvětlení, dopravních značek, sloupků plotů i sušáku prádla.

Vodonepropustný beton

Vodonepropustnost se posuzuje a deklaruje na základně hloubky průsaku. Vyzrálá zkušební tělesa jsou po 72 hodinách vystavena tlaku vody a následně rozřezána. Maximální hodnota průsaku na nich nesmí přesáhnout 35 mm. Baumit ProofBeton s vysokou  krychelnou pevností v tlaku 37 MPa lze pro vodonepropustné konstrukce použít již od tloušťky 10 cm. Dále se používá na vodohospodářské stavby, studny, vodojemy i opěrné stěny. Lze zpracovávat jako běžný beton pomocí kontinuální a bubnové mícháčky, ukládat ručně do bednění nebo strojově metodou suchého stříkání (obdoba zpracování torkretů).Baumit ProofBeton je vysoce odolný vůči mrazu a posypovým solím. Jako vodonepropustný beton disponuje rovněži atestem pro styk s pitnou vodou, což ho předurčuje i k použití v oblasti nádrží nebo vodohospodářských staveb.

 

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi