Reference

Kubova vila

Předmětem rekonstrukce byla oprava významné funkcionalistické památky bratrů Kubových architekta a stavitele. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších funkcionalistických klenotů meziválečné architektury z roku 1936. Budova je realizována v kubistickém stylu za použití geometrických prvků, lehce rozdělena přístupovým můstkem mezi hlavní budovou a garážemi.
Předmětem rekonstrukce bylo navrátit fasádě původní strukturu a barevnost za pomoci moderních materiálů. Docílit a znovuobjevit její kouzlo v původní hmotě a béžovo-žlutém nádechu. Z toho důvodu napověděl stratigrafický průzkum nejen barvu fasády ale i oken, která byla repasována. Zajímavým prvkem oken ve styku s fasádou bylo použití subtilních ocelových šambrán, které lemují okna. Za pomoci počítačové analýzy dobových fotografií se hledala tvarová struktura podhledu předstupujícího kšiltu ploché atiky, která lemuje střechu. Také byla odkryta zastavěná terasa na jižní fasádě zastavěna necitlivým zásahem z 80. let minulého století.
Důležitým architektonickým prvkem bylo znovunavrácení výrazu béžových obkladových pásků, které úzce navazují na fasádu objektu a byly doplněny kus za kus a vyrobeny na míru, jelikož nešli nahradit žádným novým materiálem.
AdresaČeská republika, Brno, Gromešova ul.
Projektant / ArchitektPam Arch s.r.o.
InvestorStatutární město Brno
ZhotovitelPSK Group, spol. s r.o.
Konec realizace2014
Produktová skupinaOmítky
ProduktyBaumit DuoContact, Baumit DuoTex, Baumit GranoporColor, Baumit GranoporTop, Baumit Manu 2, Baumit UniPrimer

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi