Reference

FORUM Karlín

Novostavba objektu je situována na částečně nezastavěném pozemku v poměrně husté a kompaktní uliční zástavbě. Jedná se o pohledově exponovaný objekt, který má 6 nadzemních podlaží, 2 ustoupená nadzemní podlaží a 3 podzemní podlaží.

V nadzemních podlažích od 3. NP se nachází převážně administrativní prostory, ve 2. a 3. podzemním podlaží je hromadná garáž pro parkování osobních automobilů a technické zázemí. V 1. PP, 1. NP a 2. NP se nachází multifukční kulturní a společenský sál s kapacitou do 2 990 návštěvníků. Vstup pro pěší a vjezd do podzemních podlaží je navržen přímo z ulice Pernerova.
Projekt je prostorově a funkčně koordinován s realizací rekonstrukce stávajícího objektu haly Kotlárna v rámci projektu Karlín Hall 1, se kterým sdílí společný prostor veřejně přístupné pasáže.
Fasády jižní a západní jsou tvarově kompaktní, fasády východní a severní kaskádovitě ustupují.
Hlavní uliční a nejvíce pohledově exponovaná fasáda je v rámci návrhu provedena dvojitou konstrukcí jejíž pohledovou část tvoří lehká předsazená, zdvojená fasáda ze skleněných lamel typu U Glass.

Fasáda parteru v místě společné, veřejně přístupné Plazy a zbývající fasády jsou provedeny ze standardního zateplovacího systému a strukturální systémové probarvené silikátové omítky s hliníkovými okny. Venkovní omítka je tenkostěnná probarvená minerální omítka v rámci zateplovacího systému (minerální vata) se zrnem max. 1,5 mm. Všechny rohy zateplovacího systému jsou upraveny do pravého úhlu (ostré hrany). Na rozích jsou použity podmítkové rohové listy, odsouhlasené podle vzorku.
AdresaČeská republika, Praha, Pernerova ul.
Projektant / ArchitektAED project, a.s.
InvestorNORTH-LINE a.s.
ZhotovitelPRŮMSTAV, a.s.
Konec realizace2014
Produktová skupinaZateplovací systémy
ProduktyBaumit DuoContact, Baumit DuoTex, Baumit SilikonTop

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi