Reference

Realizace energetických úspor na budově divadla ve Žďáře nad Sázavou

"Původní pseudosecesní budova Národního domu pochází z roku 1901 a byla v poválečném období používána jako divadlo. Koncem 70. let uplynulého století došlo k celkové rekonstrukci. Autorem přestavby je Ing. arch. Zdeněk Skála. Významným prvkem na čelní vstupní fasádě objektu je reliéf se symbolikou múzických umění. Navržené řešení zateplení objektu vychází z návrhu rekonstrukce objektu z konce 70. let, za použití soudobých materiálů a technologií. Fasády jsou řešeny v kombinaci velkoplošného zavěšeného obkladu a reliéfní omítky mezilehlých ploch. Sokl suterénní části fasád je s povrchem s keramickým obkladem. Okenní a dveřní výplně jsou nahrazeny hliníkovými konstrukcemi.
Na objektu se vyskytují 4 povrchové úpravy komplexně zateplovacího systému Baumit v kvalitativní třídě A. Povrchová úprava s dekorační minerální omítkou Baumit Creativ TOP Fine. Tato úprava fasády je provedena ručně omítkou profilovanou do oblouků ve výrazném červeném odstínu a použita pro zvýraznění hlavních ploch.
B.Povrchová úprava s omítkou Baumit SilikonTop. Povrchová úprava je provedena tenkovrstvou probarvovanou omítkou se samočisticí schopností za deště BaumitPro.
C.Povrchová úprava s keramickým obkladem za použití systému pro keramické obklady Baumit STARsystém. Finální povrch je z keramických obkladových pásků formátu 450x120 mm, kdy na tento rozměr byly přesně řezány laserovým paprskem.
D.Celkový vzhled fasády doplňuje provětrávaná fasáda s velkoformátovým keramickým obkladem PROCERAM. Významným prvkem celého řešení je vystupující hmota, tzv. „provaziště objektu“, která je zateplena minerální vatou s provětrávaným fasádním systémem za použití tmavých velkoplošných desek, který je skloněn pod úhlem 45 stupňů.
Během realizace byl kladen důraz na provedení detailů, prolínání a návaznost povrchů, ruční práce a vytváření každého oblouku Creativ omítky, přesné spáry, ukončení fasád atd. Stavba byla sledována širokým okolím veřejnosti a i proto byl kladen velký důraz na architektonický výraz.
"
AdresaČeská republika, 591 01 Žďár nad Sázavou, Doležalovo náměstí 73/2
Projektant / ArchitektAtelier WIK, s.r.o.
InvestorMěsto Žďár nad Sázavou
ZhotovitelPSK Group, spol. s r.o.
Konec realizace2015
Produktová skupinaZateplovací systémy
ProduktyBaumit CreativTop, Baumit SilikonTop, Baumit StarContact, Baumit StarTex, Baumit StarTherm

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovíme