Proč Baumit StarTop?

7 důvodů proč fasádní omítku Baumit StarTop

  1. Prémiová silikonová fasádní omítka s rychleschnoucím povrchem
  2. Drypor efekt pro zvýšenou ochranu fasády proti řasám a plísním
  3. Výborná paropropustnost, která zamezuje kondenzaci vodní páry v zateplovacím systému
  4. Brilantní odstíny Baumit Life - nejširší kolekce fasádních barev v Evropě
  5. Široká nabídka zrnitostí a struktur povrchu omítky
  6. Vynikající zpracovatelnost
  7. Dlouhodobě čistá fasáda 
Fasádní omítka Baumit StartTop získala stříbrnou Známku kvality 2018  za technické zdokonalení pastovité omítky s multifunkčním efektem pro vysokou ochranu před růstem plísní a řas. Známku kvality pro výrobek-technologii vyhlašuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu. 

JAK FUNGUJE drypor efekt?

Speciální povrch nesnižuje povrchové napětí vodních kapek a nutí je udržovat si co nejkulatější tvar, přitom co nejrychleji sklouzávají pryč. Kapka na sebe nabaluje částečky špíny a prachu a unáší je s sebou. Tato funkce nenarušuje samotnou prodyšnost omítky. Dýchání omítky zajišťuje hustá síť mikroskopických kapilár, kterými se vyrovnávají rozdíly mezi vnitřním a vnějším prostředím, a jimiž vodní pára bez problémů a ve velké míře prochází.

Dešťové kapky na sebe nabalují nečistoty a sjíždějí z fasády pryč.

Masivní vlhkost, která na fasádě vytvoří film, je omítkou adsorbována dovnitř a povrch zůstává suchý.

Omítka vlhkost rychle vrací zpět.

 • O 100% větší odpařitelné množství vody u Baumit StarTop než standardní akrylátová omítka.
 • O 66% větší odpařitelné množství vody u Baumit StarTop než standardní Silikonová omítka.

Kombinace těchto principů představuje unikátní a dlouhodobou ochranu proti plísním a řasám, prodlužuje životnost fasády a uchovává její vysokou bělost a jas.

Rychleschnoucí povrch

Nově vyvinuté vysoce porézní PCC částice (Precipitated Calcium Carbonate) s extrémně velkým a nasákavým povrchem na sebe dokáží v situacích, kdy je fasáda namáhána velkým množstvím dešťové vody nebo vzdušné vlhkosti, navázat vlhkost z povrchu fasády a při vhodnějších klimatických podmínkách ji uvolňovat zpět do ovzduší. Díky tomu povrch fasády rychleji osychá a neumožňuje přežívání řas a plísní. Výrazně rychlejší osychání povrchu fasády je základem bránícím vzniku a přežívání řas a plísní, které vlhkost ke svému životu potřebují.

Brilantní barvy z nejširšího vzorníku fasádních barev v Evropě

Neomezujte své představy a vytvořte na své fasádě úchvatné barevné variace. Omítka Baumit StarTop vám přináší brilantní odstíny ze vzorníku Baumit Life, které prozáří vaši fasádu. Díky vysoké schopnosti vázat barevné pigmenty zajistí stálobarevnost odstínů vaší fasády. Nechte vyniknout barevným tónům od jarních zelenožlutých, přes letní rudé tóny, podzimní hnědé či zimní fialovomodré. S novou omítkou Baumit StarTop si každý splní svůj sen!

Od moderních hladkých povrchů po tradiční hrubé

Podpořte pestrost barev rozmanitými strukturami povrchů. Hvězdná omítka Baumit StarTop umožňuje vytvoření moderních hladkých fasád s velikostí zrna 1 mm stejně jako hrubších škrábaných (K) a rýhovaných (R) povrchů s velikostmi zrn od 1,5 mm do 3 mm. Využijte celé škály zrnitostí a nejděte pro svou fasádu tu nejvhodnější. A to vše díky omítce Baumit StarTop!

Škrábaná
zrnitost 1 mm

Škrábaná
zrnitost 1,5 mm

Škrábaná
zrnitost 2 mm

Škrábaná
zrnitost 3 mm

Rýhovaná
zrnitost 2 mm

Rýhovaná
zrnitost 3 mm

Excelentní zpracovatelnost zvyšující efektivitu

Pokud se řídíte heslem „Čas jsou peníze!“, pak omítka Baumit StarTop je přesně pro vás. Už samotné nanášení z kbelíku na fasádu je díky upravené konzistenci omítky snadnější, umožňuje nanesení většího množství omítky v jednom kroku a snižuje množství úkapů, které zvyšují vaše náklady. Prodloužená doba, po kterou je omítka živá a vhodná pro strukturování, pak usnadňuje napojování a zpracování větších celků fasád. To vše vede díky moderní omítce Baumit StarTop k vyšší efektivitě a krásným strukturám vašich fasád.

 

Více o produktu Baumit StarTop zde.

+420 800 100 540

Po-Čt 7:00-16:00 7:00-13:30
Zeptejte se na cokoliv, rádi vám odpovímeBaumit ČeskoInspirujte se našimi videi