Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zateplovací systémy

  • příjemné klima v každou roční dobu
  • úspora nákladů a energie
  • systémové řešení pro každou stavbu

Co je to vlastně zateplovací systém (ETICS)?

Zkratka ETICS vychází z anglického označení External Thermal Insulation Composite System- vnější tepelně izolační kompozitní systém.

Dle normy ČSN 732901 Provádění vnějších tepelně izolačních systémů (ETICS) je to přímo na stavbě uplatňovaná sestava průmyslově zhotovených výrobků obsahující výrobcem systému vybrané a určené části. Jednotlivé součásti musí být vzájemně sladěny, testovány a musí se doplňovat. Nejedná se tedy o kombinaci libovolně zvolených komponentů a zejména už ne o výrobky od různých výrobců.

V žádném případě se nejedná o kombinaci libovolně či náhodně zvolených komponentů, ale o týmovou hru výše uvedených specialistů, kteří musí sice být specialisty, ale současně se musí vzájemně doplňovat a musí se spolu umět domluvit podobně jako fotbalový tým. Pro úspěch zateplovacího systému, stejně jako při utkání, nerozhodují ani tak osobní rekordy jednotlivých hráčů, jako především jejich kolektivní souhra ve všech fázích zápasu. Fasáda je oproti jiným částem stavby vystavena dlouhodobě a nesrovnatelně většímu množství různých nahodilých a kritických situací.

image
image

Proč zateplovat?

Zateplení v zimě brání úniku nákladného tepla, v létě přehřátí obvodových zdí a interiéru.  Tím se šetří náklady na energii pro vytápění i na klimatizaci. Po celý rok je tím nejpřirozenějším způsobem zajištěno příjemné vnitřní klima, zásadně sníženo riziko výskytu plísní a obvodové stěny jsou chráněné před nadměrnými tepelně-dilatačními pohyby i povětrnostními vlivy. Díky nižší tloušťce obvodové konstrukce pak lze při stejném obrysu získat větší užitnou plochu (např. až 4 m2 při cca 200 m2 zastavěné plochy). O snižování emisí CO2 ani nemluvě.

Typická skladba

1. Lepicí hmoty

Slouží k připevnění izolantu k podkladu a brání jeho svislým pohybům. Některá z nich mohou současně posloužit i jako lepicí a stěrkové hmoty.

2. Fasádní tepelně izolační desky

Podle materiálu se rozlišují polystyrenové (EPS-F), čedičové (MW), sendvičové (Twinner) a fenolické (Resolution) desky.

3. Hmoždinky

Kotví izolant do podkladu a brání vodorovným pohybům vlivem sání větru. Standardní hmoždinky procházejí skrz izolant. Unikátní lepicí kotvy Baumit StarTrack jsou schovány pod tepelným izolantem a netvoří tak žádné tepelné mosty.

4. Stěrkové hmoty

Spolu se sklotextilní síťovinou tvoří výztužnou vrstvu zateplovacího systému a zajišťují jeho vnější tuhost.

5. Základní nátěry

Sjednocují nasákavost stěrkové vrstvy a zvyšují přídržnost konečných povrchových úprav (omítek).

6. Fasádní omítky

Nejčastější povrchová úprava zateplovacích systémů s různými strukturami (zrnitá=škrábaná / rýhovan / hladká) a tloušťkami.

Pro dlouhodobou životnost a funkčnost je nutné používat systémové příslušenství.

image
image

Síla systémů Baumit

Zateplovací systémy Baumit představují špičkovou kvalitu v evropském měřítku. Kvalita výrobků je sledována od nákupu jednotlivých surovin až po vlastní expedici. Vzájemně sladěné výrobky a promyšlená systémová řešení poskytují trvalou jistotu a bezpečnost pro prováděcí firmy, investory i uživatele. Zateplovací systémy Baumit jsou členěny především podle lepicích a stěrkových hmot, které jsou v systému použity.

Prémiové zateplovací systémy

Baumit open Premium

- vysoce paropropustný systém s fasádním děrovaným polystyrenem zcela bez tepelných mostů a se samočisticí omítkou

Baumit open

- vysoce paropropustný sanační systém s fasádním děrovaným polystyrenem

Baumit Power

- bezcementový systém mimořádně odolný proti mechanickému poškození

Baumit Star

- mimořádně bezpečný a výkonný zateplovací systém umožňující vynechání hmoždinek

image
image

Zateplovací systémy Pro a Duo

Baumit Pro

- dlouhodobě osvědčený a výkonný systém

Baumit Duo

-cenově nejdostupnější varianta zateplovacího systému

S netradiční povrchovou úpravou či izolantem

Baumit Kera

-zateplovací systém s keramickými obklady a klinkerovými pásky

Baumit Twinner

- pro fasády bez požárních dělících pásů se sendvičovými deskami Twinner

Baumit Resolution

- nejvýkonnější zateplení s deskami z tuhé fenolické pěny ideální pro nízkoenergetické a pasivní domy

image